ITF: Ciaś nie zagra w półfinale

Reprezentant Polski pożegnał się z rywalizacją w RPA.

Paweł Ciaś był ostatnim reprezentantem Polski, który pozostawał w tym tygodniu w rywalizacji w turnieju gry podwójnej. Obecnie 443. zawodnik świata w piątek stanął przed szansą awansu do półfinału turnieju ITF Futures (pula nagród 15. tysięcy dolarów) w Stellenbosch, ale przegrał z niżej notowanym Leny’m Mitjaną.

Polak może sobie pluć w brodę, bowiem nie wykorzystał w tym meczu kilku szans – w premierowej odsłonie prowadził z przełamaniem 4:1, ale nie wystarczyło to do zapisania jej na własnym koncie. Drugi set był bardziej wyrównany i doszło w nim do tie-breaka, w którym Ciaś prowadził 4:1. Wynik ten ponownie okazał się dla niego pechowy – 23-latek od tego stanu przegrał sześć punktów z rzędu i musiał przełknąć gorycz porażki.

Rozstawiony z numerem pięć Mitjana potrzebował dwóch godzin oraz 37 minut, aby pokonać naszego rodaka 7:5, 7:6(4). Ciaś pozostanie w Stellenbosch na jeszcze jeden tydzień.