ITF: Gładka wygrana Ciasia

Polak po raz drugi z rzędu doszedł do ćwierćfinału w RPA.

W czwartek dwóch polskich tenisistów przystąpiło do rywalizacji o rankingowe punkty w singlowych turniejach rangi ITF Futures. W grze pozostał już wyłącznie Paweł Ciaś, który bez straty seta zameldował się w ćwierćfinale imprezy odbywającej się w Stellenbosch. Tymczasem przygodę z zawodami w Kairze zakończył Szymon Walków.

Ciaś w zawodach odbywających się w RPA jest rozstawiony z numerem dwa i jest jednym z głównych kandydatów do końcowego triumfu. Aktualnie 445. zawodnik rankingu ATP w czwartkowym spotkaniu trafił na kwalifikanta ze Stanów Zjednoczonych – Tyler Hochwalta. Amerykanin nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki z naszym rodakiem. Ciaś pewnie, po jednej godzinie oraz 16 minutach gry, triumfował 6:3, 6:2.

Reprezentant Polski po raz drugi z rzędu awansował do ćwierćfinału w Stellenbosch. 23-latek o pierwszy półfinał zagra z Australijczykiem Thomasem Fancuttem.

Walków w drugiej rundzie w Kairze trafił na pogromcę Mateusza Kowalczyka. Także 22-latek nie poradził sobie z Jordanem Correirą, który wygrał z nim 6:2, 6:1. Polakowi na pocieszenie została rywalizacja w deblu, w którym razem z Karolem Drzewieckim są już w półfinale.