Dubaj: Świetny występ Fręch

Reprezentantka Polski udanie rozpoczęła zmagania w ZEA.

Magdalena Fręch jest już na końcu swoich przygotowań do nadchodzącego sezonu. Reprezentantka Polski w ramach sprawdzenia swojej formy zdecydowała się na start w niezwykle silnie obsadzonym turnieju rangi ITF rozgrywanym w Dubaju (pula nagród 125 tysięcy dolarów). 19-latka świetnie zainaugurowała zmagania i w pierwszej rundzie pokonała niegdyś piątą zawodniczkę rankingu WTA – Patty Schnyder.

Szczególnie pierwszy set tego pojedynku był niezwykle wyrównany – obie zawodniczki świetnie serwowała, przez co żadna z nich nie była zmuszona do obrony break-pointów. O losach premierowej partii zadecydował tie-break, w którym Fręch była zmuszona do obrony piłki setowej. Polka wyszła z tarapatów obronną ręką i wygrała tego seta.

Obecnie 177. zawodniczka rankingu WTA poszła za ciosem w drugiej odsłonie i całkowicie zdominowała rywalizację. Doświadczona Schnyder nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki, a jedynym na co było ją stać, było wygranie honorowego gema.

Fręch potrzebowała jednej godziny oraz 18 minut, aby pokonać faworyzowaną rywalkę 7:6(6), 6:1. Reprezentantka Polski w drugiej rundzie zmierzy się z Poliną Monovą, która na inaugurację nieoczekiwanie pokonała rozstawioną z numerem jeden Timeę Babos.