Dubaj: Fręch w ćwierćfinale

Reprezentantka Polski wygrała w Dubaju kolejne spotkanie.

Magdalena Fręch jeszcze przed docelowym rozpoczęciem nowego sezonu daje sygnał, że stać ją na dobre wyniki. 19-latka w środę pokonała Polinę Monovą i awansowała do ćwierćfinału turnieju rangi ITF w Dubaju (pula nagród 125 tysięcy dolarów).

Reprezentantka Polski nie najlepiej rozpoczęła środowy mecz i w premierowej odsłonie przegrywała nawet 2:4. To nie przeszkodziło jej w wygraniu tego seta – Fręch zdołała wygrać cztery gemy z rzędu i wyszła na prowadzenie.

Następnie, podobnie jak we wtorkowym starciu z Patty Schnyder, Fręch zdominowała rywalizację w drugiej odsłonie. Jej rosyjska rywalka nie była w sanie nawiązać równorzędnej walki, dzięki czemu 19-latka po ostatniej piłce drugiego seta mogła się cieszyć z miejsca w ćwierćfinale.

Aktualnie 177. zawodniczka rankingu WTA potrzebowała zaledwie jednej godziny oraz 11 minut, aby pokonać wyżej notowaną Monovą 6:4, 6:1. Fręch o awans do półfinału w Dubaju powalczy z lepszą w starciu: rozstawionej z numerem siedem Ajli Tomljanović a Valentyny Ivakhenko.