Wilander: Murray nie powinien się śpieszyć

Wilander: Murray nie powinien się śpieszyć

Były szwedzki tenisista wypowiedział się na temat Murraya.


Andy Murray miał być gotowy do rywalizacji od początku nowego sezonu, jednak jego plany zostały boleśnie zweryfikowane – reprezentant Wielkiej Brytanii wpierw wycofał się z turnieju Brisbane International, a następnie podjął decyzję, iż nie zagra również w wielkoszlemowym Australian Open.

Były szwedzki tenisista, a aktualnie ekspert stacji telewizyjnej Eurosport, Mats Wilander, przyznał, że według niego Murray nie powinien robić wszystkiego, aby jak najszybciej wrócić na kort, bo może się to skończyć kolejną przerwą od gry. – Jeśli miałbym mu udzielić jakieś rady, to jest taka, że pospiech jest złym pomysłem. Nie powinien wracać na kort, dopóki nie przestanie utykać i nie będzie mógł normalnie chodzić.

Szwed zdaje sobie jednak sprawę z tego, że trudno myśleć racjonalnie, gdy ma się wielką chęć powrotu na kort. – Powinien odejść od tenisa i odzyskać zdrowie, jak zrobili to Federer i Nadal. Ale to trudne, kiedy masz 30 lat i umierasz z chęci powrotu na kort. On jest zbyt dobrym tenisistą, by martwić się utratą pewności siebie czy umiejętności. To sprawa zdrowia i jeśli zostanie rozwiązana, jestem pewny, że wróci tam, gdzie był – podsumował.

Maders 2018-01-07 12:23:32
TRANSMISJE
24.04, 23:00 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
24.04, 23:15 TVP Sport Porsche Tennis Grand Prix
25.04, 07:00 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
25.04, 09:00 Polsat Sport News Barcelona Open Banc Sabadell
25.04, 11:00 Polsat Sport Barcelona Open Banc Sabadell
25.04, 20:50 TVP Sport Porsche Tennis Grand Prix