Murray: Jeszcze nie skończyłem z grą w tenisa

Murray: Jeszcze nie skończyłem z grą w tenisa

Reprezentant Wielkiej Brytanii zapewnia, że wróci na korty.


Ostatnie tygodnie i miesiące w karierze Andy’ego Murraya nie układają się po jego myśli. Reprezentant Wielkiej Brytanii nie pojawił się na korcie od lipca i wielkoszlemowego Australian Open, a teraz zdecydował się na operację biodra, po której czeka go kilka miesięcy przymusowej przerwy.

Tenisista pochodzący z Dunblane zdradził, że zabieg zakończył się pomyślnie. – Jestem optymistycznie nastawiony co do przyszłości. Po operacji mój chirurg był zadowolony. 

Murray zdradził, że operacja pomoże mu w dojściu do pełnej sprawności, której w ostatnim czasie mu zdecydowanie brakowało. – Dzięki tej operacji będę mógł chodzić bez bólu, a gdy wrócę na kort, będę mógł wykonywać sprinty. Teraz z moim biodrem jest lepiej niż chociażby rok temu. Wtedy ledwo mogłem chodzić, a i tak dotarłem do ćwierćfinału Wimbledonu – kontynuował.

Były lider rankingu ATP zapewnia, że wróci do gry na najwyższym poziomie, a operacji się poddał, aby w przyszłości nie musiał się wycofywać z turniejów w ostatniej chwili. – Jeszcze nie skończyłem z grą w tenisa, zamierzam wrócić do rywalizacji na najwyższym poziomie. Chce pojawić się na korcie podczas sezonu gry na trawie, ale jednocześnie nie stawiam sobie jakiegoś konkretnego terminu, bo nie chce się spieszyć. Wrócę wtedy, kiedy będę miał pewność, że jestem w pełni zdrowy. Nie chcę, by znów dochodziło do takich sytuacji, jak w US Open czy w Brisbane, gdy musiałem się wycofywać już po wylosowaniu drabinek.

Reprezentant Wielkiej Brytanii zdradził co będzie jego celem, gdy wróci do pełnej sprawności. – Jeśli uda mi się odbudować mój poziom w 95 proc., uważam, że to będzie wystarczające, aby znów rywalizować na najwyższym poziomie. Ale po powrocie z pewnością mój plan startów zostanie okrojony. Będę grał tylko w najważniejszych turniejach i koncentrował się na wygrywaniu najważniejszych tytułów, a nie na jak najwyższej pozycji w rankingu. Fizycznie czuję się dobrze. Jedynym moim problemem jest biodro.

Murray chce, aby jego córka mogła świadomie oglądać jego tenisowe sukcesy. – Byłoby fajnie, gdyby mogła przyjść i zobaczyć, jak uderzam piłkę. Aby choć w niewielkim stopniu zrozumiała, co robiłem w czasie swojego życia – zakończył.

Maders 2018-01-08 20:56:49
TRANSMISJE
22.10, 11:00 Eleven Sports 1 Intrum Stockholm Open
22.10, 13:00 Polsat Sport Erste Bank Open 500
22.10, 13:00 Eleven Sports 2 Intrum Stockholm Open
22.10, 13:30 TVP Sport WTA Finals
22.10, 15:30 TVP Sport WTA Finals
22.10, 16:00 Eleven Sports 1 Intrum Stockholm Open