Petra Kvitova poza Sydney International

Petra Kvitova poza Sydney International

Dwukrotna triumfatorka Wimbledonu żegna się z australijskimi zmaganiami.


Notowana na 29. lokacie w rankingu WTA Petra Kvitova na pierwsze rozgrywki w tym sezonie wybrała Sydney International. W środę o wejście do ćwierćfinału tych zmagań zagrała z rozpędzoną Camilą Giorgi. Włoszka najpierw pomyślnie przeszła przez kwalifikacje, po czym w pierwszej rundzie wyeliminowała Sloane Stephens. Następnie setna rakieta świata zaskoczyła również dwukrotną triumfatorkę Wimbledonu.

Partia otwierająca tę konfrontację była bardzo wyrównana. Petra miała w niej szansę na wygranie tej odsłony, ale nie zdołała jej wykorzystać i to Camila po 68 minutach wyszła na prowadzenie 1:0 w setach. Zwyciężczyni tych zmagań z roku 2015 nie udało się doprowadzić do remisu w tym spotkaniu. Po blisko 2 godzinach Kvitova musiała uznać wyższość rok młodszej Giorgi, która pokonała ją 7/6 (7), 6/2.

Teraz już o półfinał Sydney International (pula nagród $733,900) Camila powalczy z Agnieszką Radwańską. Polka tego dnia była lepsza od CiCi Bellis. Będzie to trzecie starcie tych tenisistek. W rozegranych dotychczas pojedynkach jest remis 1-1. Natomiast Kvitova i Bellis za udział w tegorocznej edycji imprezy otrzymają po 55 punktów i $11,245.

gondar 2018-01-10 10:11:36
TRANSMISJE