Agnieszka kończy przygodę z Sydney International

Agnieszka kończy przygodę z Sydney International

Camila Giorgi była przeciwniczką Polki w ćwierćfinale tych zmagań.


W ćwierćfinale Sydney International (suma nagród $733,900) Agnieszka Radwańska zmierzyła się z rozpędzoną Camilą Giorgi. Obecnie 100. w rankingu WTA 26-latka przeszła najpierw przez eliminacje, po czym wyeliminowała z tych zmagań Sloane Stephens i Petrę Kvitovą.

Włoszka znakomicie otworzyła także czwartkowy ćwierćfinał. Camila w pierwszej partii zupełnie dominowała na korcie. Doskonale radziła sobie z grą przeciwko naszej reprezentantce, którą dwukrotnie przełamała i bardzo sprawnie po 31 minutach wyszła na prowadzenie 6/1.

Druga odsłona była nieco bardziej wyrównana. Finalistka Wimbledonu 2012 momentami przejmowała inicjatywę i nawiązywała walkę z dużo mniej utytułowaną Giorgi. Niestety tym razem Włoszka znów w kluczowych momentach dociskała Polkę i to jej łupem padło to spotkanie.

Po godzinie i 25 minutach Camila pokonała 2 lata starszą Agnieszkę w 2 setach 6/1, 6/2. Zawodniczki spotkały się na korcie po raz trzeci i po raz drugi mocniejsza okazała się włoska tenisistka. Za udział w tegorocznej edycji imprezy Radwańska otrzyma $20,970 i 100 punktów.

W ubiegłym sezonie była wiceliderka klasyfikacji weszła w Sydney aż do finału, oznacza to więc, że spadnie w rankingu WTA o około 7 miejsc. Natomiast następną przeciwniczką Giorgi będzie Angelique Kerber. 29-latka z Bremen potrzebowała tego dnia godziny i 22 minut, żeby pokonać Dominikę Cibulkovą w 2 odsłonach 6/3, 6/1. Niemka polskiego pochodzenia podtrzymuje wysoką formę, którą prezentowała w rozgrywkach Hopman Cup.

gondar 2018-01-11 11:05:12
TRANSMISJE