Australian Open: Fręch w II rundzie eliminacji

Australian Open: Fręch w II rundzie eliminacji

Polka zrobiła pierwszy krok w stronę głównej drabinki.


Magdalena Fręch w tym sezonie po raz pierwszy w karierze ma okazję rywalizować w eliminacjach do wielkoszlemowego turnieju. Jej debiut przypadł na Australian Open, gdzie zanotowała wyśmienity początek. Reprezentantka Polski pokonała Miyu Kato i bez większych problemów przebrnęła przez pierwszą rundę.

20-letnia Polka nie była faworytką czwartkowego spotkania, bowiem przede wszystkim trafiła na wyżej notowaną rywalkę, z którą w przeszłości nie potrafiła grać – przegrała z nią dwa wcześniejsze mecze. To jednak nie pozostało w głowie naszej rodaczki, która w starciu pierwszej rundy zagrała jak natchniona.

Pomimo, iż Fręch w każdym z setów jako pierwsza traciła własne podanie, to jednak w późniejszej fazie przejmowała inicjatywę i pewnie kroczyła po końcowy triumf. Reprezentantka Polski potrzebowała jednej godziny oraz 36 minut, aby pokonać Kato 6:4, 6:3. Obecnie 163. zawodniczka świata nie będzie miała zbyt dużo czasu na świętowanie, gdyż już w sobotę przystąpi do meczu drugiej rundy – na jej drodze stanie młoda Rosjanka Sofya Zhuk.

Maders 2018-01-11 07:48:30
TRANSMISJE