Janowicz: Miałem problem, żeby wejść po schodach

Janowicz: Miałem problem, żeby wejść po schodach

Reprezentant Polski opowiedział o kolejnej kontuzji.


Niedawno rozpoczęła się rywalizacja w kolejnym sezonie, ale wśród graczy, którzy na wszelakich kortach walczą o rankingowe punkty brakuje Jerzego Janowicza. Reprezentant Polski wciąż ma problemy zdrowotne, które wykluczyły go z gry na kilka tygodni.

Łodzianin przyznał, że teraz z jego kontuzjowanym kolanem jest już lepiej, ale jeszcze kilka tygodni temu miał problem, aby wejść po schodach. Janowicz czeka na pozytywne wyniki badań, a jeśli takie otrzyma, to rozpocznie przygotowania do powrotu na kort. – Nie boli mnie na tyle, żeby się ruszać. Jeszcze miesiąc temu miałem problem, żeby wejść po schodach. Teraz tego bólu nie ma, ale kolano nie jest na tyle gotowe, abym brał udział w turniejach. Jeden mecz może i bym przetrwał, ale przecież nie o to chodzi. Muszę być w pełni zdrowy. Dopiero wtedy wrócę. Zielone światło dostanę dopiero po badaniach. Jeśli rezonans pokaże, że wszystko jest ok, wtedy ruszam do treningów – opisał szczegółowo.

Najwyżej notowany polski tenisista w rankingu ATP w ubiegłym tygodniu miał okazję sprawdzić się jako komentator. 27-latek na łamach stacji Eurosport komentował mecze rozgrywane w turnieju ATP w Ad-Dausze. – Fajna sprawa. Teraz mam nadmiar czasu, więc dlaczego mam go nie wykorzystać? Jest to odskocznia od problemów. Ciężko mi się funkcjonuje bez tenisa. Wyrwanie się z domu, od stołu do rehabilitacji, na pewno mi się przydało. Pojęcie o tenisie mam, a poprzez komentowanie mogę podzielić się wiedzą z kibicami. Mam nadzieję, że niektórzy fani stęsknili się za mną na tyle, że wystarczy im posłuchanie mojego głosu.

Janowicz zdradził, jak do tego doszło, że z tenisisty stał się komentatorem. – Zacznę od tego, że dostałem już wcześniej propozycję komentarza. Było to w ubiegłym sezonie, albo rok wcześniej, dokładnie nie pamiętam. Na pewno przed którymś z turniejów wielkoszlemowych. Wtedy odmówiłem. Jakoś niechętnie byłem nastawiony. Teraz znów z powodu urazu mam więcej czasu dla siebie i tym razem spróbowałem. Znam się dobrze z Markiem Furjanem, który powiedział mi, że mogę spróbować pokomentować w Eurosporcie. Fajne przeżycie to było, coś innego – podsumował.

Maders 2018-01-11 08:06:35
TRANSMISJE
19.10, 13:05 TVP Sport Kremlin Cup
19.10, 14:30 Polsat Sport Extra European Open
19.10, 18:30 Polsat Sport Extra European Open
19.10, 22:45 TVP Sport Kremlin Cup
20.10, 06:05 TVP Sport Kremlin Cup
20.10, 12:00 TVP Sport Kremlin Cup