Sydney: Kubot i Melo awansowali do finału

Polak i Brazylijczyk są o krok od pierwszego tytułu w tym roku.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie zadowalają się wynikami z poprzedniego sezonu i z wysokiego „c” weszli w tegoroczne rozgrywki. Reprezentant Polski i jego brazylijski partner w pierwszym turnieju w 2018 roku radzą sobie bardzo dobrze – za sprawą czwartkowej wygranej nad Rohanem Bopanną i Edouardem Rogerem-Vasselinem awansowali do finału Sydney International.

Chociaż turniejowe „jedynki” już w partii otwarcia straciły własne podanie, to jednak nie był to kluczowy moment. Kubot i Melo kilkanaście minut później odrobili straty, a przełamanie, które dało im wygranie tego seta zdobyli przy stanie 5:4. Natomiast o losach drugiego seta zadecydował wyłącznie jeden break, który w wyrównanej końcówce dał doprowadzenie do remisu Bopannie i Rogerowi-Vasselinowi.

Mistrzowski tie-break od samego początku układał się po myśli faworyzowanego duetu. Chociaż Hindus i Francuz w końcówce rzucili się do odrabiania strat, to jedyne na co było ich stać, to na zmniejszenie rozmiarów porażki.

Kubot i Melo triumfowali 6:4, 5:7, 10-8 i awansowali do finału w Sydney. Polak oraz Brazylijczyk o rozpoczęcie tego sezonu tytułem powalczą z parą Jan-Lennard Struff / Viktor Troicki.