Kerber i Barty zagrają w Sydney o tytuł

Kerber i Barty zagrają w Sydney o tytuł

W piątek poznaliśmy finalistki tegorocznej edycji Sydney International.


Jako pierwsze półfinał Sydney International rozegrały w piątek reprezentantki gospodarzy, Ashleigh Barty i Daria Gavrilova. Pojedynek między australijskimi zawodniczkami był bardzo zacięty. Pierwszy set padł łupem starszej o 2 lata Darii, ale w dwóch kolejnych odsłonach mocniejsza była Ashleigh.

21-latka po dwugodzinnej batalii pokonała Gavrilovą 3/6, 6/4, 6/2. Było to trzecie starcie tych tenisistek i drugie zwycięstwo Ashleigh nad Darią. W swoim pierwszym tegorocznym półfinale sklasyfikowana na 19. lokacie w rankingu WTA Barty zmierzy się z doskonale dysponowaną Angelique Kerber.

Niemka polskiego pochodzenia imponuje od początku tego sezonu wysoką formą. Angie najpierw nie przegrała ani jednego spotkania w Pucharze Hopmana, a teraz zapisała na swoim koncie czwarty triumf w Sydney. 29-latka z Bremen w półfinale rozprawiła się z Camilą Giorgi.

Dwukrotna zwyciężczyni imprez wielkoszlemowych potrzebowała godziny i 13 minut, żeby wygrać starcie o miejsce w finale tych rozgrywek z pogromczynią Agnieszki Radwańskiej w 2 partiach 6/2, 6/3. Z Barty, Kerber spotka się na korcie po raz trzeci. W ubiegłym roku raz lepsza była Australijka, raz Niemka.

Finał Sydney International zaplanowany jest na sobotę na godzinę 7:00 czasu polskiego. Natomiast Daria i Camila za udział w rozgrywkach z cyklu Premier (pula nagród $733,900) otrzymają po $39,132 i 185 punktów. Włoszka dzięki wywalczonym punktom podskoczy w światowej klasyfikacji o około 29 miejsc.

gondar 2018-01-12 10:37:53
TRANSMISJE