Agnieszka zagra o 3. rundę Australian Open

Kristyna Pliskova była przeciwniczką Polki w pierwszej rundzie australijskich zmagań.

Siostra bliźniaczka Karoliny Pliskovej była pierwszą przeciwniczką rozstawionej w Melbourne z numerem 26 Agnieszki Radwańskiej. Partia otwierająca tę konfrontację niestety nie zaczęła się po myśli naszej reprezentantki. Lepiej na korcie prezentowała się młodsza o 3 lata Czeszka.

To Kristyna prowadziła grę, zagrywając mocne, płaskie piłki. Agnieszka nie wiedziała jak zagrozić dużo mniej utytułowanej rywalce, dwukrotnie straciła gema przy swoim podaniu i po 29 minutach przegrywała 0:1 w setach. Druga odsłona wyglądała dużo lepiej w wykonaniu 28-latki z Krakowa.

Pliskova rozregulowała się, zaczęła popełniać sporo niewymuszonych błędów, a Polka była regularna i spokojnie zapisywała na swoim koncie kolejne gemy. Przewaga jednego przełamania wystarczyła Agnieszce, żeby doprowadzić w setach do remisu. Radwańska zdobyła w tej partii o 5 punktów więcej.

W decydującej odsłonie 28-latka już na początku skorzystała z czwartego wypracowanego break-pointa i po chwili odskoczyła na 2/0. Zawodniczki grały w tym secie nierówno, ale mocniejsza była na szczęście Radwańska. 35. rakieta świata po 2 godzinach wygrała ten pojedynek w 3 setach 2/6, 6/3, 6/2.

Było to drugie starcie tych tenisistek i drugi triumf Polki nad Czeszką. Kristyna za udział w Australian Open otrzyma 60,000 australijskich dolarów i 10 punktów. Natomiast finalistka Wimbledonu 2012 o wejście do trzeciej rundy zagra z Lesią Tsurenko.

Ukraińska zawodniczka pokonała tego dnia Natalię Vikhlyantsevą w partiach 3/6, 6/3, 6/4. Lesia i Agnieszka spotkają się na korcie po raz drugi. W 2012 roku w Belgii zdecydowanie lepsza była nasza reprezentantka.