AO: Aleksander Zverev awansował do 2. rundy.

Reprezentant Niemiec w 3 setach rozpoczął marsz w Melbourne.

Rozstawiony z numerem czwartym Aleksander Zverev w trzech setach uporał się z Thomasem Fabbiano, dzięki czemu zameldował się w 2. rundzie Australian Open. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1, 7:6, 7:5, jednak trwało 2 godziny i 25, a sam wynik jest lepszy od gry reprezentanta Niemiec.

Pojedynek ten miał wyraźnego faworyta i nie podlegało to dyskusji i dość szybko Niemiec potwierdził swoją przewagę, przełamując rywala dwukrotnie. Mimo to sam miał spore problemy przy podaniu, jednak ratował go w serwis trudnych momentach, a Fabbiano skuteczny nie był, stąd zaledwie jeden ugrany gem.

W drugim jak i w trzecim secie to reprezentant Włoch miał świetne okazje do ugrania choćby seta w tym meczu. Najpierw wyjście na prowadzenie 5:3 i serwis, a w ostatniej, jak się później okazało partii, 5:4 i również podanie na set. W obu przypadkach zjadała go presja, grał wtedy słabiej i dał się zdominować rywalowi, przez co musiał uznać wyższość turniejowej czwórki i ulec 0:3 w całym spotkaniu.

W 2. rundzie Aleksander Zverev zmierzy się z Peterem Gojowczykiem, który pewnie pokonał Michaiła Kukushkina 3:0 i jeśli gra Niemca będzie na takim samym poziomie, to możemy być świadkami większej dawki emocji.