AO: Halep poprawiła wynik z 2017 roku

W ubiegłym sezonie Rumunka niespodziewanie odpadła już w pierwszej rundzie.

Notowana na 193. lokacie w rankingu WTA Destanee Aiava była pierwszą przeciwniczką Simony Halep w pierwszej rundzie tegorocznej edycji Australian Open. Początek partii otwierającej ten pojedynek był festiwalem przełamań z obu stron.

Co ciekawsze jednego gema więcej przy podaniu przeciwniczki zdobyła 17-latka z Melbourne i dzięki temu wypracowała sobie wysokie prowadzenie 5/3. Destanee miała nawet 2 piłki setowe, ale Halep zdołała obronić obydwie z nich i po chwili doprowadzić do remisu na po 5.

Do rozstrzygnięcia tej zaciętej odsłony potrzebna była dodatkowa rozgrywka. W niej lepsza okazała się liderka światowej klasyfikacji, która po 73 minutach zapisała tego seta na swoim koncie. Rumunka wygrała bezpośrednio o 4 piłki mniej od Australijki, ale zdobyła o 3 punkty więcej.

Druga partia była nieco bardziej jednostronna. Simona rozkręciła się, tym razem straciła straciła tylko jednego gema i po blisko dwóch godzinach wygrała tę konfrontację w 2 setach 7/6 (5), 6/1. Było to pierwsze starcie tych zawodniczek. Aiava zagrała w imprezie głównej dzięki dzikiej karcie.

Następną rywalką rozstawionej w Melbourne z najwyższym numerem 26-latki będzie Eugenie Bouchard. Kanadyjka tego dnia pokonała Oceane Dodin 6/3, 7/6 (5). Simona i Genie zagrają ze sobą po raz czwarty. W zwycięskich spotkaniach prowadzi dwukrotna finalistka French Open 2-1.