Australian Open: Nadal zagra o czwartą rundę

Lider rankingu ATP pewnie wygrał kolejne spotkanie.

Rafael Nadal zameldował się w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Zawodnik, który w Melbourne jest rozstawiony z numerem jeden, bez straty seta pokonał Argentyńczyka Leonardo Mayera.

Różnica w grze obu tenisistów była widoczna gołym okiem – reprezentant Hiszpanii starał się grać niezwykle agresywnie, a Mayer przystawał na to, co prezentował jego oponent. To spowodowało, że lider rankingu ATP w każdym z setów jako pierwszy wychodził na prowadzenie z przełamaniem. O ile w dwóch pierwszych partiach to wystarczyło, tak w trzeciej odsłonie Argentyńczyk zdołał odpowiedzieć tym samym. Następnie doszło do tie-breaka, w którym jednak Nadal postawił kropkę nad i.

Obaj tenisiści na Rod Laver Arena spędzili dwie godziny oraz 39 minut. Po tym czasie turniejowa „jedynka” odniosła wygraną 6:3, 6:4, 7:6(4). Tym samym Nadal zameldował się w trzeciej rundzie Australian Open. O awans do kolejnej fazy powalczy z Damirem Dzumhurem, który w środę pokonał reprezentanta gospodarzy – Johna Millmana. Warto odnotować, że Bośniak już raz wygrał z Nadalem – miało to miejsce w 2017 roku w Miami.