Australian Open: Życiowy sukces Linette!

Polka zameldowała się w trzeciej rundzie Australian Open!

Magda Linette przed rozpoczęciem tegorocznej edycji wielkoszlemowego Australian Open jeszcze nigdy wcześniej nie wygrała meczu w głównej drabince tych zawodów. W tym roku się to zmieniło – reprezentantka Polski nie zamierzała się zadowolić jednym zwycięstwem i w środę odnotowała kolejny sukces. Poznanianka pomimo walki z wyżej notowaną rywalką oraz problemami zdrowotnymi, poradziła sobie z rozstawioną z numerem „22” Daryą Kasatkiną i awansowała do trzeciej rundy w Melbourne!

Początek tego spotkanie nie był obiecujący, bowiem reprezentantka Polski już w gemie otwarcia została przełamana. Na całe szczęście udało się jej odpowiedzieć tym samym, a co więcej chwilę później sama wyszła na prowadzenie. Linette prowadziła nawet 5:2, ale wtedy zaczęły się jej problemy. Przy jednym z returnów źle stanęła i doznała kontuzji pięty. Na kort natychmiast została wezwana pomoc medyczna, co jednak niekoniecznie pomogło naszej rodaczce. Linette nie była w stanie rywalizować na normalnym poziomie, przez co przegrała trzy gemy z rzędu.

Polka skorzystała z dwóch kolejnych przerw medycznych, podczas których pięta została opatrzona, a także wzięła tabletki przeciwbólowe. To przyniosło oczekiwany efekt – grymas bólu znikł z twarzy Linette. Obecnie 74. tenisistka świata wykazała się niezwykłą wolą walki, bowiem w tie-breaku odwróciła wynik z 2-4. Wygrała pięć piłek z rzędu i wyszła na prowadzenie w setach.

Kasatkina wyraźnie nie potrafiła sobie poradzić z myślami, iż grając przeciwko kontuzjowanej rywalce przegrała z nią seta. To doskwierało jej także w drugiej partii, która była jednostronna. Reprezentantka Rosji zanotowała kilka udanych zagrań, ale zdecydowanie częściej byliśmy świadkami niewymuszonych błędów. To połączone z dobrą grą Linette nie pozostawiło jakichkolwiek złudzeń turniejowej „22”, która musiała się pogodzić z zakończeniem tegorocznych zmagań w Melbourne.

Linette potrzebowała jednej godziny oraz 42 minut, aby pokonać Kasatkinę 7:6(4), 6:2. Dla Polki to jedno z najcenniejszych zwycięstw w karierze, a także powtórzenie najlepszego wyniku w turnieju wielkoszlemowym – w 2017 roku do trzeciej rundy doszła w Paryżu. 25-latka o kolejne zwycięstwo zagra z kwalifikantką Denisą Allertovą. Czeszka w środę nieoczekiwanie wygrała z Saisai Zhang.