AO: Trzy sety Rafy Nadala.

Hiszpan bez problemów awansował do 1/8 finału.

Rozstawiony z numerem pierwszym Rafael Nadal nie miał po raz kolejny żadnych problemów z pokonaniem kolejnego przeciwnika w tegorocznej edycji Australian Open. Tym razem Hiszpan uporał się z Damirem Dzumhurem w niecałe dwie godziny, wygrywają 6:1, 6:3, 6:1.

Nie podlegało dyskusji, kto był faworytem tego meczu, co od samego początku potwierdził Rafa. Reprezentant Hiszpanii nie miał żadnych problemów z serwisem rywala, a tracąc dwukrotnie podanie z takim tenisistą jak Hiszpan, nie ma się żadnych szans na powrót do gry. Bardzo pewna i skuteczna gra przełożyła się na zwycięstwo w pierwszej partii w 23 minuty.

Druga odsłona tego pojedynku również zaczęła się lepiej dla wyżej notowanego tenisisty, „brejk” już w pierwszym gemie miał ustawić rywalizację, ale Dzumhur dużo spokojniejszy i pewniejszy, co po kilku chwilach dało mu przełamanie powrotne. Radość nie trwała zbyt długo, przy kolejnej okazji Rafa włączył wyższy bieg i po dwóch wygranych przy serwisie rywala zamknął drugą partię. Bośniak odczuł skutki tej porażki w głowie, w trzecim secie nie miał znów nic do powiedzenia, przez co ugrał znów zaledwie jednego gema i pożegnał się z kibicami w Melbourne.

W 4. rundzie Rafael Nadala zmierzy się z dobrze mu znanym Diego Schwartzmanem, który także bardzo pewnie brnie przez kolejne rundy. W poprzednim spotkaniu pewnie pokonał 3:1 Aleksandra Dolgopolova, więc zapowiada się naprawdę ciekawe widowisko.