Angelique Kerber pokonała Marię Sharapovą

Panie zagrały dziś o wejście do 4. rundy w Melbourne.

W 3. rundzie Australian Open Maria Sharapova spotkała się z Angelique Kerber. Do tej pory 30-letnia reprezentantka Rosji prowadziła w bilansie ich spotkań 4-3, ale ostatnie dwa mecze padły łupem Niemki polskiego pochodzenia.

W pierwszym secie triumfatorka tej imprezy z 2016 roku grała bezbłędnie. 16. rakieta świata była pewna siebie i dominowała na korcie. Natomiast Rosjanka nie potrafiła odnaleźć swojego rytmu na korcie, popełniała sporo błędów i zdołała zapisać na swoim koncie zaledwie jednego gema. Po 30 minutach rozstawiona z numerem 21 Angelique Kerber zamknęła otwierającą partię wynikiem 6/1.

Niemka dobrze rozpoczęła kolejną odsłonę i szybko przełamała swoją rywalkę. 48. w rankingu WTA Maria Sharapova zaczęła pokazywać tenis na wyższym poziomie, nawiązała wyrównaną walkę z przeciwniczką i szybko odrobiła tę stratę. Jednak Angelique Kerber grała zbyt dobrze i po chwili ponownie przejęła inicjatywę. Niemka potrzebowała godziny i 5 minut, aby odnieść zwycięstwo 6/1, 6/3. Tym samym zameldowała się w 1/16 finału.

W ubiegłym sezonie pożegnała się z tą imprezą w 4. rundzie, w której uległa Coco Vandeweghe. O wejście do ćwierćfinału powalczy z rozstawioną z numerem 26 Agnieszką Radwańską lub Su-Wei Hsieh.