AO: Podsumowanie kolejnego dnia zmagań pań

Karolina Pliskova weszła do czwartej rundy tegorocznej edycji Australian Open.

Karolina Pliskova melduje się w czwartej rundzie Australian Open 2018. Była liderka rankingu WTA w trzeciej rundzie zmierzyła się ze swoją rodaczką, Lucie Safarovą. Starsza z Czeszek w partii otwierającej to starcie miała szansę na zdobycie tego seta, ale nie zdołała jej wykorzystać.

To finalistka US Open 2016 po 50 minutach wyszła na prowadzenie 7/6 (6). W drugiej odsłonie notowana na 6. miejscu w rankingu WTA Karolina była lepsza od Lucie w praktycznie w każdym elemencie gry, co więcej w końcówce udało się jej po raz pierwszy w tym spotkaniu przełamać rywalkę.

Dzięki temu po godzinie i 36 minutach Pliskova pokonała 5 lat starszą Safarovą 7/6 (6), 7/5. Teraz o wejście do ćwierćfinału także zagra z czeską zawodniczką. Rozstawiona w Melbourne z numerem 20 Barbora Strycova wygrała tego dnia z Bernardą Perą 6/2, 6/2.

Barbora i Karolina spotkają się na korcie po raz czwarty. 25-latka z Louny prowadzi w zwycięskich konfrontacjach 2-1. Dwóch setów do awansu potrzebowały również Madison Keys i Naomi Osaka. Amerykanka rozprawiła się z pogromczynią Kristiny Mladenovic, Aną Bogdan 6/3, 6/4.

O ćwierćfinał podopieczna Lindsay Davenport powalczy z Caroline Garcią [8]. 24-latka wyeliminowała w trzeciej rundzie Aliaksandrę Sasnovich 6/3, 5/7, 6/2. Tymczasem 20-letnia Japonka zatrzymała groźną Ashleigh Barty 6/4, 6/2.