Novak Djokovic w 4. rundzie w Melbourne

Serb rozegrał dobry mecz i pokonał Alberta Ramosa 6/2, 6/3, 6/3.

W trzeciej rundzie w Melbourne Novak Djokovic spotkał się z Albertem Ramosem. Panowie stoczyli piąty pojedynek na korcie. Do tej pory bardziej utytułowany zawodnik prowadził w bilansie ich spotkań 4-0. Ich ostatnie starcie miało miejsce podczas ubiegłorocznej edycji Rolanda Garrosa, gdzie Serb wygrał w trzech partiach.

Zwycięzca 12 turniejów wielkoszlemowych dobrze prezentował się dziś na korcie. W pierwszej odsłonie dawny lider światowej klasyfikacji, który powrócił do rozgrywek po kontuzji łokcia, oddał swojemu rywalowi zaledwie dwa gemy. W przeciągu 40 minut 30-letni Serb wyszedł na prowadzenie 1/0 w setach.

Pomimo gładkiego wyniku, spotkanie było dość wyrównane. Hiszpan także dysponował szansami na wygraną przy serwisie rywala, ale nie był w stanie ich wykorzystać. Natomiast obecny podopieczny Andre Agassiego zdobył jedno przełamanie, utrzymał je do samego końca i to wystarczyło, aby zbliżyć się do 1/16 finału Australian Open. Po godzinie 14. w rankingu ATP Novak Djokovic zamknął drugą partię wynikiem 6/3.

W trzeciej odsłonie Novak Djokovic dwa razy zapisał na swoim koncie gema przy podaniu przeciwnika. Albert Ramos, który zajmuje 22. lokatę w rankingu singlistów, nie miał żadnej okazji, aby odrobić te straty. Serb potrzebował 2 godzin i 20 minut, aby odnieść zwycięstwo 6/2, 6/3, 6/3.

Tym samym po raz 11. w swojej karierze awansował do 4. rundy Australian Open. Do tej pory tylko raz nie udało mu się przejść tego etapu i wejść do ćwierćfinału. Teraz zmierzy się z Hyeonem Chungiem, który wyeliminowała Alexandra Zvereva.