Fed Cup: Halep nie zagra z Kanadą

Fed Cup: Halep nie zagra z Kanadą

Wiceliderka rankingu WTA nie wesprze swoich rodaczek w najbliższym meczu Pucharu Federacji.


Simona Halep w Australian Open doszła aż do finału, ale w nim poniosła porażkę w starciu z Caroline Woźniacki, przez co wciąż nie ma na swoim koncie wielkoszlemowego triumfu. Reprezentantka Rumunii zmagania w Melbourne popłaciła wyczerpaniem organizmu, po którym wciąż nie doszła do siebie. To spowodowało, że zrezygnowała z rywalizacji w najbliższym meczu Pucharu Federacji, w którym jej rodaczki zmierzą się z Kanadyjkami.

– Ostatni tydzień spędziłam na wypoczynku i rehabilitacji po kontuzji doznanej w Australian Open. Niestety nie wyleczyłam jej na tyle, aby móc wziąć udział w spotkaniu Pucharu Federacji. Drużyna zawsze jest dla mnie najważniejsza, ale równie ważne jest, abyśmy mieli cztery zdrowe zawodniczki zdolne do gry – napisała wiceliderka rankingu WTA w specjalnym oświadczeniu.

– Jestem smutna, ponieważ gra dla Rumunii jest dla mnie bardzo ważna. Nie mogę się jednak doczekać, aby zobaczyć wszystkich w Kluż-Napoce, gdzie udam się w celu wspierania moich koleżanek w ważnym dla nas spotkaniu – kontynuowała zawodniczkę, której miejsce w kadrze zajmie niedoświadczona Ana Bogdan.

Przypomnijmy, że Halep po zmaganiach w Melbourne trafiła nawet do szpitala. W związku z tym jej decyzja o zrezygnowaniu z najbliższego startu wydaje się być rozsądna. Reprezentacja Rumunii w najbliższy weekend zagra w Pucharze Federacji z Kanadą.

Maders 2018-02-06 21:35:56
TRANSMISJE
15.10, 18:25 Eleven Sports 1 Intrum Stockholm Open
15.10, 23:00 Eurosport 2 Upper Austria Ladies Linz
16.10, 01:30 Eurosport Upper Austria Ladies Linz
16.10, 07:30 Eurosport Upper Austria Ladies Linz
16.10, 11:55 Eleven Sports 1 Intrum Stockholm Open
16.10, 12:00 TVP Sport Kremlin Cup