Puchar Federacji: Linette i Rosolska wygrały na pocieszenie

Puchar Federacji: Linette i Rosolska wygrały na pocieszenie

Polki okazały się lepsze od Łotyszek w grze podwójnej.


Reprezentacja Polski już po dwóch meczach singlowych musiała się pogodzić z porażką w spotkaniu z reprezentacją Łotwy. Ważne jednak było, aby z dobrej strony pokazać się w starciu gry podwójnej, bo chociaż awans do wyższej dywizji Pucharu Federacji jest już praktycznie niemożliwy, to jednak warto uniknąć sytuacji, w której po rywalizacji w Tallinnie nasza reprezentacja będzie zmuszona do gry o utrzymanie w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej. W związku z tym Dawid Celt do gry podwójnej desygnował sprawdzony duet – Magda Linette i Alicja Rosolska stanęły na wysokości zadania i gładko uporały się z Dianą Marcinkevicą oraz Danielą Vismane.

Rosolska i Linette to zdecydowanie bardziej doświadczone rywalki niż ich deblowe rywalki i można to było zauważyć od początku czwartkowego spotkania. Reprezentantki Polski nie miały problemów z potwierdzeniem swojej wyższości, ba, były w stanie całkowicie zdominować rywalizację.

Poskutkowało to tym, że spotkanie zakończyło się po zaledwie 78 minutach. Po tym czasie Rosolska oraz Linette odniosły zwycięstwo 6:1, 6;0, a mecz Łotwy z Polską zakończył się wygraną 2-1 tych pierwszych. Podopieczne Celta w piątek rozegrają ostatni mecz w Tallinnie – ich rywalkami będą Turczynki.

Maders 2018-02-08 13:30:51
TRANSMISJE