Puchar Federacji: Ostapenko pokonała Linette

Puchar Federacji: Ostapenko pokonała Linette

Poznanianka nie nawiązała walki z czołową zawodniczką świata.


Nie od dziś było wiadomo, że polskie tenisistki nie będą stawiane w roli faworytek w czwartkowym meczu Pucharu Federacji Grupy I Euroafrykańskiej z Łotyszkami. Nasze rywalki rozegrały wyśmienite zawody – Jelena Ostapenko poszła śladem Anastasii Sevastovej i również bez większych problemów pokonała reprezentantkę Polski – Magdę Linette.

Starcie Linette z szóstą tenisistką świata było kluczowe w kontekście końcowego rezultatu meczu pomiędzy Polską a Łotwą. O ile pierwsze gemy tego spotkania były wyrównane, to jednak kolejna faza tego pojedynku była zdecydowanie bardziej jednostronna. Ostapenko zdominowała kolejne kilka gemów, dzięki czemu zapisała na swoim koncie premierową odsłonę.

Ostapenko poszła za ciosem i w drugiej partii zdobyła dwa przełamania. Wprawdzie Linette rzuciła się do odrabiania strat i raz wygrała podanie rywalki, to jednak przy stanie 3:5 nie poradziła sobie z presją i ponownie przegrała własny serwis – to zarazem kosztowało ją konieczność pogodzenia się z porażką.

Łotyszka, która aktualnie jest szóstą zawodniczką świata, potrzebowała jednej godziny oraz sześciu minut, aby pokonać Linette 6:3, 6:3. Wprawdzie rozegrany zostanie także mecz gry podwójnej, to jednak wiadomo już, że nie odmieni on końcowego wyniku starcia pomiędzy tymi reprezentacjami.

Maders 2018-02-08 11:36:53
TRANSMISJE