Sofia: Kohlschreiber poza burtą turnieju

Reprezentant Niemiec pożegnał się z rywalizacją w bułgarskich zawodach.

W środę w sofijskiej hali tenisiści przystąpili do rywalizacji w pierwszej, a także w drugiej rundzie. W trzecim dniu zmagań doszło do dwóch niespodzianek, bowiem z turniejem pożegnali się dwaj rozstawieni zawodnicy. W pierwszej rundzie odpadł Robin Haase, a w starciu 1/8 finału porażkę poniósł doświadczony Philipp Kohlschreiber.

Wyżej rzeczony reprezentant Holandii w ostatnim czasie nie mógł narzekać na brak obowiązków. Haase w weekend rywalizował w meczu Pucharu Davisa pomiędzy Holandią a Francją, w którym rozegrał dwa niezwykle trudne spotkania. Widać to było w środę, kiedy to nie był w stanie zagrać na najwyższym poziomie. Tę okazję wykorzystał Marius Copil, który pokonał go 7:6(5), 6:4. Rumun o miejsce w ćwierćfinale zagra z Blazem Kaviciciem. Aktualnie 111. zawodnik rankingu ATP także sprawił niespodziankę i na inaugurację pokonał faworyzowanego przez bukmacherów Laslo Djere 6:4, 6:4.

W środę doszło do starcia dwóch niezwykle doświadczonych, a także pięknie grających tenisistów – na przeciw siebie na korcie stanęli Andreas Seppi oraz Mikhaił Youzhny. Lepiej w tym starciu zaprezentował się tenisista z Półwyspu Apenińskiego, który w dwóch setach osiągnął triumf 6:3, 6:4. Reprezentant Włoch o ćwierćfinał powalczy z rozstawionym z numerem trzy Gillesem Mullerem.

Udany debiut w turnieju rangi ATP 250 rozgrywanym w Sofii zanotował Marcos Baghdatis. Reprezentant Cypru początkowo w pierwszej rundzie miał zagrać z Mikhaiłem Kukushkinem, ale Kazach w ostatnim momencie wycofał się z rywalizacji. W jego miejsce do drabinki wskoczył Salvatore Caruso, który skutecznie przeciwstawił się Baghdatisowi. Wprawdzie Włoch nie zdołał wygrać ani jednego seta, to jednak pokazał się z bardzo dobrej strony. Tymczasem Baghdatis po jednej godzinie oraz 45 minutach odniósł wygraną 7:6(4), 6:3. Cypryjczyk o awans do ćwierćfinału powalczy z oznaczonym z numerem dwa Adrianem Mannarino.

Teraz zajmiemy się środowymi meczami drugiej rundy – zawodnikiem, który nieoczekiwanie pokonał Philippa Kohlschreibera był Mirza Basić. Bośniak rozegrał bezbłędne zawody, dzięki czemu wygrał z turniejową „czwórką” 7:5, 7:6(5). Tym samym 26-latek zagra w drugim ćwierćfinale w tym sezonie.

W drugim meczu 1/16 finału Józef Kovalik odrobił straty w starciu ze swoim rodakiem, Lukasem Lacko, i po przegraniu pierwszego seta wygrał ten pojedynek 4:6, 6:2, 7:5.