Linette: Jest mały niesmak, dałyśmy z siebie wszystko

Linette: Jest mały niesmak, dałyśmy z siebie wszystko

Liderka reprezentacji Polski wypowiedziała się na temat rywalizacji w Tallinnie.


Magda Linette pod nieobecność Agnieszki Radwańskiej w reprezentacji Polski jest liderką naszej kadry rywalizującej w Pucharze Federacji. Poznanianka wywiązała się ze swojego zadania i poniosła zaledwie jedną porażkę – przegrała z Jeleną Ostapenko, co zaprzepaściło nasze szansę do najwyższej dywizji.

Reprezentantka Polski przyznała, że nie ma problemów z byciem liderką i całkiem dobrze czuje się w tej roli. – Czuję się całkiem dobrze w tej roli, chociaż wiadomo, że kolejne mecze są dla mnie dość trudne. Zawsze mierzę się z wyżej notowaną z rywalek, w większości są to trudne przeciwniczki i muszę wejść na wysoki poziom. To też jest dla mnie wyzwanie i cieszę się, że udało mi się w tym roku wygrać te single, które powinnam, a w przegranym walczyłam ile się dało i mam nadzieję, że następnym razem będę silniejsza.

Linette zdaje sobie sprawę z faktu, że losowanie nie było szczęśliwe dla Biało-czerwonych, które w fazie grupowej trafiły na faworyzowane Łotyszki. – Losowanie było bardzo trudne. Wiadomo było, że Łotwa będzie bardzo trudnym przeciwnikiem i przyjedzie w bardzo dobrym składzie. Nastawialiśmy się, że będzie ciężko i niestety wczoraj się nie udało. Całkiem nieźle nam poszło, ale jest mały niesmak. Daliśmy z siebie wszystko – mówiła na ten temat aktualnie 56. zawodniczka świata.

Tenisistka pochodząca z Poznania uważa, że takie turnieje, jak ten w Tallinnie, bardzo dobrze wpływa na atmosferę w reprezentacji. – Jako team wszyscy bardzo dobrze się zgraliśmy, atmosfera była bardzo fajna. Uważam, że Dawid wziął do Tallina fantastycznych ludzi i to był z pewnością ogromny plus. Myślę, że żadna inna drużyna nie miała tu takiej atmosfery jak nasza. Wszyscy się bardzo mocno wspieraliśmy, każdy wiedział, po co tu jest i każdy dawał z siebie wszystko. Ogólnie był to bardzo pouczający i fajny wyjazd.

Linette, podobnie jak każdy inny członek naszego zespołu, w samych superlatywach wypowiada się o nowicjuszce, którą jest Iga Świątek. – Już wcześniej zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie jako członek zespołu. Bardzo wszystkich wspierała, mimo że nie grała w meczach. Była częścią teamu, także dzięki niej kolejne spotkania były wygrane, bo dawała bardzo dużo dobrej energii i to tak naprawdę od początku się liczyło. W trakcie treningów od początku było widać, że ona gra naprawdę dobrze i ma w sobie ogromny potencjał, a dzisiaj w deblu tylko to udowodniła – zakończyła.

Maders 2018-02-09 21:34:42
TRANSMISJE
23.01, 14:35 Eurosport 1 Australian Open
23.01, 22:35 Eurosport 1 Australian Open
24.01, 00:30 Eurosport 1 Game Schett and Mats
24.01, 01:00 Eurosport 1 Australian Open
24.01, 03:30 Eurosport 1 Game Schett and Mats
24.01, 04:00 Eurosport 1 Australian Open