Montpellier: Trzech Francuzów w 1/2 finału

Montpellier: Trzech Francuzów w 1/2 finału

Reprezentanci "Trójkolorowych" z dobrej strony pokazali się w piątkowych spotkaniach


Rywalizacja w turnieju rangi ATP 250 rozgrywanego na kortach halowych w Montpellier wkracza w decydującą fazę. Głownymi bohaterami piątego dnia rozgrywek byli, ku uciesze miejscowych kibiców, reprezentanci Francji. Jedynym zawodnikiem spoza Francji, który awansował do półfinału, jest David Goffin.

Tenisista, który w rankingu ATP jest notowany na siódmym miejscu, nie miał większych problemów z wygraniem piątkowego pojedynku. Jego rywal, Karen Khachanov, wprawdzie zagrał solidne zawody, to jednak nie był w stanie się skutecznie przeciwstawić Belgowi. Goffin w każdym z setów znalazł przepis na przełamanie jego serwisu i triumfował w tym spotkaniu 6:4, 6:4.

Turniejowa „jedynka” o awans do finału zagra z Richardem Gasquetem. Francuz to trzykrotny triumfator imprezy w Montpellier, a w ubiegłym roku doszedł w tych zawodach do finału. W tegorocznej edycji jest o krok od powtórzenia tego wyniku. Gasquet w piątek wygrał z Damirem Dzumhurem 6:4, 6;2.

Bez historii rozstrzygnęły się także spotkania pomiędzy Jo-Wilfriedem Tsongą a Andreyem Rublevem oraz pomiędzy Benoitem Paire i Lucasem Pouille. W pierwszym meczu gorą był doświadczony reprezentant Francji, a jego półfinałowym rywalem będzie Pouille, który wygrał z Paire 6:1, 6:4.

Maders 2018-02-09 23:24:31
TRANSMISJE