Sofia: Wawrinka w 1/4 finału

Sofia: Wawrinka w 1/4 finału

Szwajcar pomyślnie rozpoczął zmagania w bułgarskich zawodach.


Stan Wawrinka awansował do ćwierćfinału turnieju rangi ATP 250 rozgrywanego w Sofii. Reprezentant Szwajcarii występuje w tych zawodach dzięki „dzikiej karcie”.

Tenisista pochodzący z Genewy pierwszy raz po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją, a zarazem operacją kolana, wystąpił podczas wielkoszlemowego Australian Open. Tam gołym okiem było widać, że nie jest jeszcze w najlepszej dyspozycji, przez co w drugiej rundzie przegrał z Tennysem Sandgrenem.

Wawrinka w pierwszym meczu w Sofii pokonał Martina Klizana, a w drugiej rundzie zmierzył się z Viktorem Troickim. Kilka tygodni treningów oraz praktyki meczowej pomogło mu w tym, aby dobrze przygotować się na bułgarskie zawody. Szwajcar swoją grą przypominał zawodnika, który był postrachem najlepszych tenisistów na świecie.

Reprezentant Szwajcarii, który w Sofii jest rozstawiony z numerem jeden, nie miał większych problemów z pokonaniem Viktora Troickiego, z którym wygrał 6:1, 7:6(3). Aktualnie 15. zawodnik rankingu ATP o finał w Sofii zagra z kwalifikantem Mirzą Basiciem.

Maders 2018-02-09 20:45:40
TRANSMISJE