Puchar Federacji: Fręch wygrała, Polska zajęła piąte miejsce

20-latka dała naszej reprezentacji triumf nad Bułgarią.

Reprezentacja Polski zajęła piąte miejsce w turnieju Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Federacji rozgrywanym w Tallinnie. Podopieczne Dawida Celta zapewniły sobie tę pozycję za sprawą wygranej Magdaleny Fręch, która pewnie pokonała Isabellę Shinikovą.

20-letnia zawodniczka przeciętnie rozpoczęła to spotkanie, a wykorzystała to Shinikova, która już w trzecim gemie uzyskała premierowe przełamanie. Chwilę później Fręch odrobiła straty, ale jej rywalka ponownie wyszła na prowadzenie. Reprezentantka Polski przy stanie 3:4 uzyskała re-breaka, a w końcówce zachowała więcej spokoju, dzięki czemu wygrała tę odsłonę.

Drugi set był bardziej jednostronny – wprawdzie reprezentantka Bułgarii ponownie jako pierwsza wyszła na prowadzenie z przełamaniem, to jednak w późniejszej fazie ponownie do głosu doszła Fręch, która potwierdziła swoją wyższość.

Aktualnie 144. zawodniczka rankingu WTA potrzebowała jednej godziny oraz 11 minut, aby pokonać niżej notowaną rywalkę 7:5, 6:3. Tym samym wygrana Fręch spowodowała, że Polska wygrała drugi pojedynek z Bułgarią i zajęła piąte miejsce w rywalizacji w Tallinnie.