Montpellier: Pouille sięgnął po triumf

Montpellier: Pouille sięgnął po triumf

Francuski pojedynek rozstrzygnął się na korzyść Pouille.


Lucas Pouille kiepsko rozpoczął tegoroczne zmagania, bowiem podczas tournee po Antypodach nie zanotował ani jednego zwycięstwa. Tendencja zmieniła się po powrocie do Europy, a dokładniej do Francji. Reprezentant „Trójkolorowych” w niedzielnym finale turnieju rangi ATP 250 rozgrywanego na kortach halowych w Montpellier okazał się lepszy od swojego rodaka – Richarda Gasqueta.

Premierowa partia tego pojedynku pokazała, że obaj zawodnicy nie zamierzają tanio sprzedać skóry, a zarazem nie zamierzali ryzykować. Obaj skupili się na wygrywaniu własnego podania, co spowodowało, że doszło do rozgrywki tie-breakowej. Następnie dodatkowa rozgrywka przyniosła zgoła odmienne oblicze, w którym Pouille okazał się zdecydowanie lepszy.

Młodszy z reprezentantów Polski nabrał wiatru w żagle, dzięki czemu zdołał pójść za ciosem. Pouille przy stanie 2:2 uzyskał przełamanie, które jak później się okazało, było kluczowe w kontekście końcowego rezultatu. Aktualnie 17. zawodnik rankingu ATP wygrał ten mecz 7:6(2), 6:3. Tym samym Pouille sięgnął po piąty tytuł w imprezie rangi ATP w karierze.

Maders 2018-02-11 21:28:49
TRANSMISJE