Quito: Ramos krok od triumfu

Quito: Ramos krok od triumfu

Hiszpan powalczy o drugi triumf w karierze.


Po tym, jak z turnieju rangi ATP 250 w Quito odpadł jego trzykrotny triumfator, Victor Estrella, wiadomo już, że impreza ta będzie miała nowego mistrza. Teraz tylko dwóch zawodników ma na to szansę – Albert Ramos-Vinolas oraz jego rodak Roberto Carballes-Baena.

Starszy z reprezentantów Hiszpanii w sobotnim meczu 1/2 finału zmierzył się z Thiago Monteiro, który we wcześniejszej fazie sprawił niespodziankę i nieoczekiwanie pokonał Gaela Monfilsa. Brazylijczyk także w tym spotkaniu nie zamierzał obniżyć lotów i radził sobie co najmniej przyzwoicie. Monteiro pomimo przegrania premierowej partii zdołał wyrównać stan gry. Więcej doświadczenia jednak zaprezentował Ramos, który okazał się lepszy w decydującej odsłonie.

Ostatecznie aktualnie 21. zawodnik rankingu ATP potrzebował dwóch godzin oraz 45 minut, aby pokonać niżej notowanego rywala 6:4, 6:7(4), 6:4. Ramos o drugi triumf na arenach ATP powalczy z Roberto Carballesem-Baeną. Hiszpański kwalifikant w 1/2 finału wygrał z Andrejem Martinem 4:6, 6:3, 6:2.

Maders 2018-02-11 06:56:22
TRANSMISJE