Sofia: Basić wygrał finał debiutantów

Basić został drugim Bośniakiem, który wygrał turniej rangi ATP.

Mirza Basić osiągnął życiowy sukces, za sprawą którego 11 lutego 2018 roku będzie pamiętać na długo – reprezentant Bośni i Hercegowiny w niedzielnym finale turnieju rangi ATP 250 rozgrywanym w Sofii pokonał Mariusa Copila.

Już przed rozpoczęciem tego meczu było wiadomo, ze w historii ATP zapisze się kolejny zawodnik, który wygrał zawody tej rangi, bowiem ani Basić ani Copil wcześniej nie mieli okazji zaznać smaku takiego triumfu. Faworytem tego pojedynku był Bośniak, który w półfinale pokonał samego Stana Wawrinkę, a wysoką formę podtrzymał także w niedzielnym boju.

Wprawdzie reprezentant Rumunii nie zamierzał tanio sprzedać skóry, to jednak Basić okazał się bardziej odporny na presję, która niewątpliwie towarzyszyła ich poczynaniom w decydującym secie. Basić potrzebował dwóch godzin oraz 21 minut, aby wygrać ten pojedynek 7:6(6), 6:7(4), 6:4. Tak jak wcześniej wspomniano – dla 26-latka to największy sukces w karierze, dzięki któremu po raz pierwszy w historii będzie notowany w TOP 100 rankingu ATP.