Agnieszka Radwańska pokonała Monę Barthel

Polka po zaciętym pojedynku zameldowała się w drugiej rundzie w Doha.

Do tej pory Agnieszka Radwańska prowadziła w bilansie ich zmierzeń 2-0. Ich ostatni pojedynek miał miejsce w 2015 roku w Pekinie, gdzie po zaciętym boju Polka triumfowała 4/6, 6/1, 6/4. Natomiast dziś zagrały o wejście do drugiej rundy Qatar Total Open (pula nagród $3,173,000).

W piątym i szóstym gemie panie wzajemnie się przełamały, a niedługo po tym Niemka ponownie wygrała przy podaniu przeciwniczki. Nasza reprezentantka nie miała żadnej okazji, aby odrobić tę stratę. Po 44 minutach 75. w rankingu WTA Mona Barthel zamknęła otwierającą partię za pomocą pierwszej piłki meczowej wynikiem 6/3.

Polka dominowała w następnej odsłonie i pewnie objęła prowadzenie 4/0. Tenisistka urodzona w Bad Segeberg odrobiła jednego straconego gema serwisowego, ale to nie wystarczyło, aby zatrzymać finalistkę Wimbledonu z 2012 roku. 33. w światowej klasyfikacji Agnieszka Radwańska potrzebowała 38 minut, aby wyrównać wynik w setach na po 1.

Dawna wiceliderka rankingu singlistek szybko uzyskała przełamanie w decydującej partii. W siódmym gemie miała miejsce nietypowa sytuacja. Przy stanie 40:15 dla Mony Barthel sędzina ogłosiła wygranie gema przez Niemkę. Po krótkiej dyskusji reprezentantka Niemiec przyznała rację swojej rywalce i panie powróciły do rywalizacji. Ostatecznie Agnieszka zapisała na swoim koncie tego gema i zwiększyła swoją przewagę do 5/2.

Po dwóch godzinach zawodniczka z Krakowa zapracowała na dwie piłki meczowe, ale nie była w stanie ich wykorzystać. W następnym gemie 28-latka miała kolejne cztery szanse na zwycięstwo. Mona Barthel ponownie obroniła je wszystkie, a w kolejnym gemie wyrównała wynik na po 5. Panie prezentowały tenis na wysokim poziomie, a widzowie byli świadkami dobrego widowiska. Ostatecznie mocniejsza okazała się Agnieszka, która triumfowała 3/6, 6/3, 7/5.

Jej następną rywalką będzie rozstawiona z numerem 16 Petra Kvitova lub Cagla Buyukakcay, która występuje w drabince głównej tej imprezy z cyklu Premier 5 dzięki dzikiej karcie.