Carballes Baena zwycięzcą Ecuador Open

Carballes Baena zwycięzcą Ecuador Open

24-letni hiszpański tenisista zdobył pierwszy tytuł w karierze.


Roberto Carballes Baena w niedzielę w finale Ecuador Open (pula nagród $561,345) potrzebował ponad 2 godzin, żeby rozprawić się z bardziej doświadczonym rodakiem, Albertem Ramosem-Vinolasem, w 3 partiach 6/3, 4/6, 6/4. Było to trzecie starcie tych zawodników.

24-latkowi po raz pierwszy w karierze udało się pokonać 6 lat starszego Alberta. Dzięki temu zwycięstwu Roberto zdobył pierwszy tytuł w karierze. Za triumf otrzymał $89,435 i 250 punktów. Od poniedziałku Carballes Baena zadebiutował w TOP 70.

Hiszpan przechodził w Quito przez kwalifikacje, po czym w drabince głównej wyeliminował takich tenisistów jak rozstawionego z numerem 4 Paolo Lorenziego, Nicolasa Jarry’ego czy Andreja Martina. Co więcej 24-latkowi udało się przerwać koszmarną passę.

Wcześniej przez prawie cały rok nie potrafił wygrać w rozgrywkach z cyklu ATP World Tour ani jednego spotkania. Po wygranej nie krył zadowolenia:

„Nie spodziewałem się tego, kiedy przyjechałem do Quito, ale każdego dnia poprawiałem swoją grę i teraz mam tytuł przy sobie. Pierwszy raz wszedłem do TOP 100 dwa lata temu, ale potrzebowałem dobrego turnieju ATP World Tour. Sprawiłem się bardzo dobrze podczas meczów w tym tygodniu, a były to bardzo trudne mecze, o których zadecydowały małe szczegóły. Mam nadzieję, że znajdę się w kolejnych turniejach ATP, aby dalej podnosić swój poziom i wygrywać więcej meczów.”

gondar 2018-02-12 11:36:09
TRANSMISJE