Rotterdam: Kubot i Melo w ćwierćfinale

Polak i Brazylijczyk pomyślnie zainaugurowali zmagania w Holandii.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo po zakończonym wielkoszlemowym Australian Open zrobili sobie kilkanaście przerwy. Po regeneracji nastąpił czas na powrót do rywalizacji. Reprezentant Polski oraz jego brazylijski partner przystąpili do zmagań w turnieju rangi ATP 500 w Rotterdamie, gdzie w poniedziałek wywalczyli awans do ćwierćfinału.

Wprawdzie Kubot i Melo w holenderskich zawodach są rozstawieni z numerem jeden, to jednak już w inauguracyjnym meczu trafili na bardzo wymagających rywali, którymi byli Raven Klaasem oraz Michael Venus. Polsko-brazylijski duet nie zanotował najlepszego początku, bowiem już w pierwszym gemie stracili własne podanie. Nie było to jedna bolesne w skutkach, bowiem przy stanie 2:3 odrobili straty. Następnie doszło do rozgrywki tie-breakowej, w której turniejowe „jedynki” potwierdziły swoją wyższość.

Wszystko wskazywało, że także do rozstrzygnięcia drugiej partii potrzebny będzie tie-break, ale Kubot oraz Melo przy stanie 6:5 znaleźli sposób na przełamanie rywali, a następnie przypieczętowali sobie końcowy triumf.

Para, która w Rotterdamie jest rozstawiona z numerem jeden, po godzinie oraz 33 minutach gry odniosła wygraną 7:6(2), 7:5. Następni rywale Kubota oraz Melo wyłonią się ze starcia pomiędzy duetami: Ivan Dodig / Rajeev Ram – Alexander Zverev / Mischa Zverev.