12. wygrana z rzędu Petry Kvitovej

Dwukrotna triumfatorka Wimbledonu kontynuuje znakomitą passę.

Notowana obecnie na 21. miejscu w rankingu WTA Petra nie może ostatnio narzekać na brak dobrych rezultatów. Czeska tenisistka zdobyła w tym sezonie tytuł St. Petersburg Ladies Trophy, następnie wygrała 2 spotkania w Pucharze Federacji, a w sobotę weszła do finału Qatar Total Open.

W półfinale 27-latka stanęła przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ po drugiej stronie siatki znalazła się liderka światowej klasyfikacji, Caroline Wozniacki. Na początku wszystko wskazywało, że to właśnie łupem triumfatorki Australian Open 2018 padnie ta konfrontacja.

Dunka polskiego pochodzenia prowadziła bowiem w tym pojedynku już 6/3, 3/1, ale Petrze mimo wszystko udało się odwrócić losy tego półfinału. Kvitova najpierw wyrównała wynik na po 1 w setach, po czym po 2 godzinach i 35 minutach to ona wygrała ten mecz w 3 partiach 3/6, 7/6 (3), 7/5.

To dla niej już 12. wygrana z rzędu i 8. zwycięstwo w karierze nad Caroline. Obydwie tenisistki popełniły więcej niewymuszonych błędów niż wygrały bezpośrednio piłek, ale to Czeszka zdobyła o kilka punktów więcej od Dunki. Teraz o 22. tytuł powalczy z rozstawioną z numerem 4 Garbine Muguruzą.

Hiszpanka nie musiała tego dnia wychodzić na kort, ponieważ jej półfinałowa rywalka, Simona Halep, poddała mecz walkowerem z powodu kontuzji stopy. Petra i Garbine zmierzą się ze sobą po raz 5. W wygranych starciach prowadzi Czeszka 3-1. Finał Qatar Total Open zaplanowany jest na niedzielę na godzinę 16:00.