Ad- Dauha: Woźniacki i Kvitova w półfinale.

Faworytki zagrają o finał.

Podczas ćwierćfinałowych spotkań nie doszło do żadnej większej niespodzianki. Po awansie Garbine Muguruzy i Simony Halep w drugim półfinale turnieju WTA w Ad-Dausze zmierzą się światowa „jedynka” Caroline Woźniacki oraz rozstawiona z numerem szesnastym Petra Kvitova.

Caroline Woźniacki miała bardzo ciężkie zadanie w ćwierćfinale, gdyż na przeciwko niej stanęła była liderka światowego rankingu Angelika Kerber. Początek spotkanie należał do reprezentantki Niemki, która objęła prowadzenie z przewagą przełamania i mimo, iż prowadziła większą część seta nie zdołała potwierdzić swojej wyższości nad Dunką. W konsekwencji doszło do tie-breaka, w którym lepsza okazała obecna numer jeden. Drugi set przebiegał już pod dyktando Kerber, która oddała zaledwie jednego gema, natomiast w decydującej odsłonie mecz znów się wyrównał. Obie szły dość równo, grały zdecydowanie pewniej, aniżeli w poprzednich setach, lecz presji uległa Niemka, która straciła własne podanie w końcówce. Woźniacka nie zmarnowała tak wspaniałej okazji, dzięki czemu zakończyła to spotkanie 7:6, 1:6, 6:3.

Ostatni ćwierćfinał pomiędzy Petrą Kvitovą, a Julią Goerges trwał znacznie krócej i zakończył się przedwcześnie. Przy stanie 4:6, 1:2 Niemka była zmuszona poddać mecz przez kontuzję lewego biodra, dzięki czemu Czeszka po 50 minutach mogła koncentrować się już na półfinale. Kontynuuje ona imponującą serię 11 zwycięstw z rzędu i będzie bardzo groźną rywalką w starciu z Caroline Woźniacki.