Roger Federer zagra o 97. tytuł

W niedzielę Szwajcar zmierzy się w Rotterdamie z Grigorem Dimitrovem.

Wielokrotny triumfator imprez wielkoszlemowych zapisuje na swoim koncie kolejne zwycięstwo. W sobotnim półfinale ABN AMRO World Tennis Tournament szwajcarski zawodnik zmierzył się ze sklasyfikowanym na 81. lokacie w rankingu ATP Andreasem Seppim.

Partia otwierająca ten pojedynek rozpoczęła się po myśli Federera. 36-latek obronił 2 break-pointy i w trzecim gemie zdobył przewagę przełamania. Andreas błyskawicznie odzyskał tę stratę, ale Roger był dla niego mimo wszystko zbyt mocny. Federer wywalczył jeszcze 2 gemy przy podaniu przeciwnika i po 37 minutach prowadził 1:0 w setach.

Kolejna odsłona była bardzo wyrównana. Seppi cały czas starał się dotrzymywać tempa starszemu o 3 lata Szwajcarowi. Obydwaj zawodnicy sprawnie wygrywali swoje gemy serwisowe i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim 36-latek z Bazylei stracił tylko 3 punkty i pokonał Włocha 6/3, 7/6 (3).

Rywalem rozstawionego w Rotterdamie (suma nagród €1,996,245) z najwyższym numerem Szwajcara będzie Grigor Dimitrov [2]. Na 6 dotychczas rozegranych konfrontacji z dużo bardziej doświadczonym Rogerem, Bułgarowi nie udało się jeszcze wygrać ani jednej.

Przypominamy, że od tego poniedziałku Federer powróci w światowej klasyfikacji na pierwszą pozycję. Pobije tym samym kolejny rekord, ponieważ zostanie najstarszym liderem w historii. Natomiast 33-latek z Bolzano za udział otrzyma €99,065 i 180 punktów, dzięki którym awansuje o 22 miejsca w górę.