Buenos Aires: 9. tytuł Thiema.

Austriak pewnie pokonał Aljaza Bedene.

Rozstawiony z numerem pierwszym Dominic Thiem bardzo pewnie pokonał Aljaza Bedene w finale turnieju ATP w Buenos Aires. Mecz zakończył się po godzinie i 31 minutach zwycięstwem Austriaka 6:2, 6:4 czym samym powtórzył wynik z 2016, kiedy również triumfował w stolicy Argentyny.

Reprezentant Austrii był zdecydowanym faworytem tego starcia, co potwierdzał od samego początku. Już w pierwszym gemie miał swoje szanse na przełamania, jednak na „brejka” musieliśmy poczekać kilkanaście minut. Rozpędzony Thiem dokonał tego dwukrotnie, a przy dobrej formie serwisowej było pewne, że ten set padnie jego łupem.

W drugiej odsłonie finałowego pojedynku również swoich szans Austriak nie wykorzystał. Poziom gry u Aljaza Bedene znacznie się podniósł w stosunku do pierwszej partii, co dało nam nieco bardziej wyrównane widowisko. Mimo wszystko Thiem wykazywał się dużą dojrzałością i miał ten mecz pod pełną kontrolą, gdyż był po prostu zdecydowanie lepszy. Za wszelką cenę chciał uniknąć loteryjnego tie-breaku, dlatego też podkręcił obroty i przełamał rywala po raz trzeci w tym meczu. Słoweniec po obronie dwóch piłek meczowych miał szansę na powrót do gry, lecz skuteczniejszy był wyżej notowany z zawodników, dzięki czemu po 3 piłce mistrzowskiej zamknął spotkanie.

Dla Dominica Thiema jest to 9. tytuł w karierze, lecz pierwszy od niemal roku, kiedy to triumfował w Rio De Janeiro. Turniej w Brazylii już od przyszłego tygodnia, więc dla Austriaka będzie to intensywny czas i presja obrony wielu punktów.