Nowy Jork: Wielkie emocje w półfinałach.

Nowy Jork: Wielkie emocje w półfinałach.

Anderson i Querrey w wielkim finale.


Na półfinałowe starcia w Nowym Jorku fani tenisa z pewnością nie mogli narzekać. Oba pojedynki zakończyły się w trzech setach po równej walce, a lepsi w nich okazali się rozstawiony z „dwójką” Sam Querrey oraz numer jeden tego turnieju Kevin Anderson, dzięki czemu już dziś Ci tenisiści zmierzą się o tytuł.

Jako pierwsi na korcie zaprezentowali się wspomniany wcześniej Sam Querrey oraz Adrian Mannarino. Mecz od początku był bardzo wyrównany, obaj spisywali się solidnie w polu serwisowym i szli gem za gem. Sytuacja w pierwszych dwóch setach rozstrzygała się w końcówce i pierwszy set padł łupem Francuza po tie-breaku, a drugi po przełamaniu dla Amerykanina. W decydującej odsłonie to Mannarino był bliższy „brejka” i mogło się wydawać, że to on ma większe szanse na końcowy triumf. Skuteczniejszy w ostatnich fragmentach okazał się jednak reprezentant gospodarzy, który dwukrotnie przełamując rywala wygrał 3 gemy z rzędu i zamknął całe spotkanie 6:7, 7:5, 6:3.

Drugim finalistą okazał się Kevin Anderson, który nie był faworytem w starciu z Keiem Nishikorim, a mimo to od samego początku spisywał się dużo lepiej. Potwierdza to zdecydowanie wygrana pierwsza partia ze stratą zaledwie gema i można było spodziewać się łatwego zwycięstwa Afrykanera. Druga odsłona śmiało mogła pójść w obie strony, lecz o jedno przełamanie lepszy okazał się Japończyk, który przewagi nie oddał do samego końca, dzięki czemu kibice mogli zobaczyć trzecią partię. W niej obaj szli już gem za gem pewnie trzymając własne podanie, przez co doszło d tie-breaka, w którym lepiej wystartował Nishikori, mając już przewagę 3:1. Od tego momentu zdobył zaledwie punkt, a sześć przypadło Andersonowi, który ostatecznie zakończył to spotkanie 6:1, 3:6, 7:6.

Dzisiejszy finał pomiędzy Kevinem Andersonem, a Samem Querreyem zapowiada się bardzo interesująco i jest obowiązkowym punktem dzisiejszego dnia. Spotkanie rozpocznie się o 21:30.

Maciej Frukacz 2018-02-18 11:21:30
TRANSMISJE
20.03, 16:00 Polsat Sport Extra Miami Open
20.03, 20:00 Polsat Sport Extra Miami Open
20.03, 23:00 Polsat Sport Miami Open
21.03, 16:00 Polsat Sport Extra Miami Open
21.03, 19:00 Polsat Sport News Miami Open
21.03, 23:00 Polsat Sport Extra Miami Open