Mouratoglou wierzy w Williams

Mouratoglou wierzy w Williams

Francuz wypowiedział się na temat powrotu do gry swojej podopiecznej.


Serena Williams już wkrótce zanotuje oficjalny powrót na kort – jej pierwszym turniejem po narodzinach dziecka (pierwszym od ubiegłorocznego wielkoszlemowego Australian Open, w którym triumfowała) będzie Indian Wells. Jej powrotowi do rozgrywek towarzyszą spore emocje, ale jej trener, Patrick Mouratoglou, apeluje, aby zachować spokój, bowiem jego podopieczna będzie potrzebować czasu, aby wrócić do dobrej dyspozycji.

– Serena ma teraz 36 lat, nie grała przez rok. Dlatego można powiedzieć, że ten powrót to dla niej największe wyzwanie w karierze – zaczął Francuz, który szczególnie nie obawia się o swoją zawodniczkę, która już kilka razy pomyślnie wracała do rozgrywek. – Ale Serena znana jest z powrotów. Ostatni miał miejsce w 2012 roku, kiedy doszła do zdrowia po operacji oraz zakrzepie i w wieku 30 lat, po dwóch sezonach bez triumfu w turnieju wielkoszlemowym, wróciła do rozgrywek, wygrała dziesięć imprez Wielkiego Szlema i przez 3,5 roku była numerem jeden w rankingu.

Mouratoglou prosi o cierpliwość, bowiem zdaje sobie sprawę, że po tak długiej przerwie, powrót do dobrej dyspozycji może zająć przynajmniej kilka tygodni. W związku z tym nie uważa, aby reprezentantka Stanów Zjednoczonych powinna znaleźć się w gronie faworytek turniejów, które odbędą się w Indian Wells oraz w Miami. – Od Sereny trudno jest nie oczekiwać, że wygra turniej. Ale teraz jesteśmy w trudnej sytuacji. Urodziła dziecko, miała komplikacje po porodzie i nie grała ponad rok. Nasz plan polega na tym, aby Serena wróciła na swój poziom. Ona nie potrzebuje niczego więcej niż rywalizacji, dlatego zagra w Indian Wells i w Miami.

Francuz uważa, że jego podopieczna w pełni dyspozycji znajdzie się na drugi tegoroczny turniej wielkoszlemowy, czyli Ronald Garros. – Musimy dać jej niezbędny czas i nie nakładać na nią żadnych oczekiwań. Nie wiem, ile minie, zanim powróci do najlepszej formy. Turnieje, które będzie rozgrywać, z pewnością jej pomogą. Uważam, że będzie w pełni gotowa na Rolanda Garrosa.

– Celem Sereny są zwycięstwa w turniejach wielkoszlemowych. Wie, że potrzebuje czasu, ale zawsze ma wysokie oczekiwania. W tym sezonie pozostały jeszcze trzy imprezy Wielkiego Szlema i one są jej priorytetem – podsumował.

Maders 2018-03-06 20:54:59
TRANSMISJE
21.03, 16:00 Polsat Sport Extra Miami Open
21.03, 19:00 Polsat Sport News Miami Open
21.03, 23:00 Polsat Sport Extra Miami Open
22.03, 08:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
22.03, 16:00 Polsat Sport Extra Miami Open
22.03, 23:00 Polsat Sport Extra Miami Open