Williams: Nie mam żadnych oczekiwań

Williams: Nie mam żadnych oczekiwań

Amerykanka wróciła do gry po ponad rocznej przerwie.


Serena Williams po raz ostatni udział w turnieju wzięła w styczniu ubiegłego roku – było to wielkoszlemowe Australian Open, w którym reprezentatnka Stanów Zjednoczonych sięgnęła po końcowy triumf. Zwycięskiej passy w tym sezonie nie kontynuowała, bowiem ogłosiła, że jest w ciąży i wycofała się z zawodowej rywalizacji.

Teraz reprezentantka Stanów Zjednoczonych wróciła do gry. Wprawdzie oficjalny powrót, w meczu deblowym w Pucharze Federacji, zanotowała już kilkanaście dni temu, to jednak dopiero w czwartek zanotowała powrót w rozgrywkach WTA. Była liderka rankingu WTA w pierwszej rundzie BNP Paribas Open nie dała żadnych szans Zarinie Diyas, którą pewnie pokonała w dwóch partiach.

Williams na pomeczową konferencję prasową weszła z uśmiechem od ucha do ucha. – Myślę, że od zera do „Serena”, to jestem już na „S” – zaczęła żartobliwie. – Mam trochę sposobów na to, aby przesunąć się o kilka liter dalej. Ja to zrobię, to dla mnie coś, jak podróż. Wiem, że mi się uda.

Amerykanka zdradziła, że przed meczem towarzyszyły jej ogromne emocje – na tyle duże, że prawie się rozpłakała przed jego rozpoczęciem. – Prawie się popłakałam przed meczem. Wysłałam SMS-a do mojego męża i zapytałam czy to normalne. Dużo wkład w ten płacz miała tęsknota za córką. Fakt, że grałam w nocy mi bardzo pomógł, bowiem wiedziałam, że ona teraz śpi, więc i tak nie mogłabym się z nią bawić.

Była najlepsza zawodniczka świata przyznała, że w Indian Wells nie liczy na jakieś osiągnięcie, a liczy się dla niej po prostu sam występ. – Teraz w tym konkretnym turnieju nie mam jakichkolwiek oczekiwań, staram się po prostu cieszyć tym, że w nim gram. Nie stresuje się i nie czuję presji – to taki jeden z niewielu momentów w mojej karierze – zakończyła zawodniczka, która z turnieju BNP Paribas Open ma świetne wspomnienia – wygrała go w 2016 roku. Williams poznała już rywalkę, z którą zagra w drugiej rundzie. Będzie to reprezentantka Holandii – Kiki Bertens.

Maders 2018-03-09 23:05:28
TRANSMISJE
21.03, 16:00 Polsat Sport Extra Miami Open
21.03, 19:00 Polsat Sport News Miami Open
21.03, 23:00 Polsat Sport Extra Miami Open
22.03, 08:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
22.03, 16:00 Polsat Sport Extra Miami Open
22.03, 23:00 Polsat Sport Extra Miami Open