Djoković: Jestem szczęśliwy, że wróciłem do gry

Djoković: Jestem szczęśliwy, że wróciłem do gry

Serb zagrał głos po meczu pierwszej rundy BNP Paribas Open.


Novak Djokovic po kilkutygodniowej przerwie w niedzielę wrócił do rywalizacji i rozegrał mecz drugiej rundy BNP Paribas Open rozgrywanego na kortach twardych w Indian Wells. Chociaż reprezentant Serbii poniósł nieoczekiwaną porażkę z kwalifikantem Taro Danielem, to jednak na pomeczowej konferencji nie był rozczarowany, a wyłącznie cieszył się, że znów mógł pojawić się na korcie.\

Czułem się, jakby dla mnie to był pierwszy mecz, w którym kiedykolwiek brałem udział. To bardzo dziwne, po prostu straciłem rytm, wszystko – zapomniałem, jak to jest grać. Dodatkowo w ostatnich tygodniach miałem trochę problemów ze zdrowiem – powiedział były lider rankingu ATP na temat odczuć związanych z niedzielnym spotkaniem.

Byłem wdzięczny, że po operacji tak szybko pojawiłem się na korcie, ale po prostu nie byłem w stanie zaprezentować się z bardzo dobrej strony – kontynuował zawodnik pochodzący z Belgradu.

Djoković nie ukrywa, iż fakt, że w ostatnim czasie częściej był w gabinecie lekarskim, a nie na korcie, nie pomaga w powrocie do dobrej gry. – W ostatnich miesiącach rozegrałem wyłącznie kilka meczów. Przez to, gdy już wchodzę na kort, to zastanawiam się, czy już jestem w pełni sprawny, czy nadal coś mi dolega. Nawet jeśli nie odczuwam bólu, to jednak ciągle o tym myślę. W końcu jest to coś, co czułem i przeciągałem w ciągu ostatnich dwóch lat – powiedział Serb na temat kontuzji łokcia i blokadzie psychicznej, która jest z tym związana.

Reprezentant Serbii pomimo porażki, dostrzega wiele pozytywów. – Powinniśmy zacząć od tego, że z powodu operacji, którą przeszedłem kilka tygodni temu, nie powinno mnie tutaj być. Cieszy mnie to, że szybko się zregenerowałem i zdołałem przygotować do tego startu.

Jestem po prostu szczęśliwy, że tak szybko wróciłem do gry po kontuzji i mogłem wyjść na kort w Indian Wells. To dla mnie wiele znaczy – podsumował zawodnik, który teraz ma kilka dni, aby przygotować się do turnieju rangi ATP Masters 1000, który odbędzie się w Miami.

Maders 2018-03-12 17:08:48
TRANSMISJE
20.03, 16:00 Polsat Sport Extra Miami Open
20.03, 20:00 Polsat Sport Extra Miami Open
20.03, 23:00 Polsat Sport Miami Open
21.03, 16:00 Polsat Sport Extra Miami Open
21.03, 19:00 Polsat Sport News Miami Open
21.03, 23:00 Polsat Sport Extra Miami Open