Indian Wells: Federer w III rundzie

Reprezentant Szwajcarii na dwie raty kończył mecz z argentyńskim rywalem.

Roger Federer i Federico Delbonis po raz pierwszy na kort wyszli jeszcze w sobotę, ale wtedy na ich drodze stanęły opady deszczu, przez co mecz nie został dokończony w pierwszym terminie. Obaj zawodnicy ponownie do rywalizacji przystąpili w niedzielną noc i tym razem warunki im nie przeszkodziły w jego zakończeniu. Argentyńczyk pokazał się z dobrej strony, miał swoje szanse, ale jego faworyzowany rywal wygrał ten mecz w dwóch partiach.

Zawodnicy do gry przystąpili przy stanie 2:2 w drugim secie – żaden z nich nie zamierzał ryzykować, dlatego obaj skupiali się na własnym podaniu. To spowodowało, że doszło do rozgrywki tie-breakowej, która wcale nie była formalnością. Delbonis radził sobie na tyle dobrze, że przy własnym podaniu stanął przed piłką setową. Wtedy jednak nie poradził sobie ze stresem, przegrał trzy piłki z rzędu, a co się z tym wiąże – także cały mecz.

Federer potrzebował jednej godziny oraz 43 minut, aby wygrać ten mecz na raty 6:3, 7:6(6). Kolejnym rywalem lidera rankingu ATP w Indian Wells będzie Filip Krajinović. Reprezentant Serbii w drugiej rundzie pewnie pokonał Mitchella Kruegera 6:2, 6:2.