Halep pierwszą ćwierćfinalistką BNP Paribas Open

Liderka rankingu WTA po raz czwarty awansowała w Indian Wells do 1/4.

Rozstawiona w Indian Wells z najwyższym numerem Simona Halep o ćwierćfinał zagrała we wtorek z notowaną na 55. miejscu w rankingu WTA Qiang Wang. Partia otwierająca to spotkanie rozpoczęła się po myśli liderki światowej klasyfikacji, która w piątym gemie zdobyła przewagę przełamania.

Jej prowadzenie nie trwało jednak zbyt długo. Zawodniczki do wyniku na po 4 nie potrafiły bowiem utrzymać swoich gemów serwisowych. Końcówka należała jednak do Rumunki, która docisnęła swoją rówieśniczkę i po 43 minutach zapisała tę odsłonę na swoim koncie.

Drugi set był zdecydowanie bardziej jednostronny. Simona odnalazła swój rytm gry, dzięki czemu straciła zaledwie jednego gema i za pomocą pierwszej piłki meczowej zamknęła tę konfrontację w 2 partiach 7/5, 6/1. Było to pierwsze starcie tych tenisistek. Teraz o 1/2 Halep powalczy z Petrą Martic.

27-letnia Chorwatka awansowała tego dnia do swojego pierwszego ćwierćfinału BNP Paribas Open (pula nagród $7,972,535), po tym jak pokonała w 2 odsłonach Marketę Vondrousovą 6/3, 7/6 (4). Simona i Petra zmierzą się ze sobą po raz trzeci. Do tej pory w zwycięskich spotkaniach jest remis 1-1.