Wozniacki poza BNP Paribas Open

Caroline w czwartej rundzie uległa Darii Kasatkinie 4/6, 5/7.

W czwartej rundzie tegorocznej edycji BNP Paribas Open (suma nagród $7,972,535) rozstawiona z numerem 2 Caroline Wozniacki spotkała się na korcie po raz drugi w tym sezonie ze sklasyfikowaną na 19. pozycji w rankingu WTA Darią Kasatkiną.

Dunka polskiego pochodzenia bardzo dobrze rozpoczęła ten pojedynek. 27-latka z Odense w drugim gemie przełamała młodszą o 7 lat Rosjankę i odskoczyła na 3/0. Daria jednak zmobilizowała się, odzyskała stratę przełamania, po czym w siódmym gemie po raz drugi wygrała gema przy podaniu Caro i po 50 minutach to ona prowadziła 1:0 w setach.

Druga odsłona była festiwalem przełamań z obu stron. Zarówno Kasatkinie, jak i Wozniacki, ciężko było utrzymać własne gemy serwisowe. Nieoczekiwanie mocniejsza okazała się w tym starciu Daria. W końcówce 20-latka docisnęła triumfatorkę Australian Open 2018 i wygrała ten mecz w 2 partiach 6/4, 7/5.

Dla Kasatkiny to drugie zwycięstwo nad Wozniacki i piąty triumf nad zawodniczką, która ma swoim koncie wielkoszlemowy tytuł. Rosyjska zawodniczka również po raz drugi w karierze wchodzi w BNP Paribas Open do ćwierćfinału. Jej następną przeciwniczką także będzie zdobywczyni wielkoszlemowych zmagań.

Po drugiej stronie siatki stanie bowiem dobrze dysponowana Angelique Kerber [10]. Tenisistki zagrają ze sobą po raz piąty. Do tej pory jest remis w wygranych konfrontacjach 2-2. Natomiast najlepszym wynikiem Wozniacki z tych kortów pozostaje wygrana z 2011 roku. Za ten występ otrzyma $88,135 i 120 punktów.