Indian Wells: Anderson lepszy od Carreno-Busty

Afrykaner zameldował się w 1/4 finału BNP Paribas Open

Kevin Anderson to zawodnik, który w tym sezonie wyrasta na jednego z czołowych tenisistów na świecie. Reprezentant RPA formę sprzed kilku tygodni utrzymuje także w Indian Wells, gdzie z powodzeniem rywalizuje w imprezie BNP Paribas Open. Aktualnie dziewiąty zawodnik rankingu ATP w niezwykle zaciętym meczu czwartej rundy pokonał Pablo Carreno-Bustę.

Środowe spotkanie nie ułożyło się po myśli Afrykanera, który pod koniec premierowej odsłony przegrał własne podanie, co zarazem kosztowało go przegranie tego seta. Anderson jednak nie zamierzał się poddawać i od początku kolejnej partii starał się o odmienienie losów tego meczu. Była to skuteczna taktyka – wpierw udało mu się odrobić straty, a następnie przypieczętował swoją wyższość w tie-breaku trzeciego seta.

Ostatecznie zawodnik, który w Indian Wells jest rozstawiony z numerem osiem, odniósł wygraną 4:6, 6:3, 7:6(6). W kolejnej rundzie na drodze Andersona stanie Borna Corić.

Pierwszy w karierze ćwierćfinał w BNP Paribas Open zanotował Philipp Kohlschreiber. Doświadczony Niemiec w środowym pojedynku okazał się lepszy od Pierre-Hughesa Herberta, z którym wygrał 6:4, 7:6(1). 34-latka w 1/4 finału czeka trudne zadanie, bowiem na jego drodze stanie Juan Martin del Potro.