Shenzhen: Kolejna wygrana Hurkacza

Reprezentant Polski awansował do najlepszej "ósemki".

Hubert Hurkacz wygrał kolejny mecz – tym razem w drugiej rundzie turnieju rangi ATP Challenger Tour rozgrywanego w Shenzhen pokonał rozstawionego z numerem pięć Yannicka Madena i awansował do 1/4 finału.

Reprezentant Polski nie mógł sobie wymarzyć lepszego początku, bowiem już w drugim gemie uzyskał przełamanie. W późniejszej fazie seta pewnie wygrywał własne gemy serwisowe, dzięki czemu zrobił pierwszy krok w stronę końcowego triumfu.

Druga odsłona była bardziej wyrównana – wprawdzie Hurkacz od samego początku miał swoje szanse na przełamanie, to jednak ich nie wykorzystał, a następnie sam się musiał bronić przed utratą własnego podania. Polak wygrał gema na 4:4, a następnie poszedł za ciosem i sam uzyskał przełamanie, które dało mu triumf w tym secie, a także w całym spotkaniu.

Reprezentant Polski, który aktualnie jest notowany na 212. miejscu w rankingu ATP, potrzebował jednej godziny oraz 25 minut, aby triumfować 6:3, 6:4. W kolejnej fazie czeka go trudne zadanie, bowiem na jego drodze stanie zawodnik rozstawiony z numerem jeden – Malek Jaziri.