Indian Wells: Federer w wielkim finale.

Szwajcar po ciężkim meczu zagra o tytuł.

Rozstawiony z numerem pierwszym Roger Federer ostatecznie okazał się lepszy od Borny Coricia w pierwszym półfinale turnieju ATP w Indian Wells. Nie był to jednak spacerek dla Szwajcara, gdyż mecz trwał 2 godziny 21 minut, a zakończył się wynikiem 5:7, 6:4, 6:4.

Spotkanie pomiędzy tymi tenisistami miało murowanego faworyta i był nim oczywiście popularny „Fedex”, jednak od pierwszej piłki było widać ogromną determinację ze strony Coricia, który grał bardzo pewnie i przede wszystkim dobrze. Efektem świetnej gry było przełamanie w samej końcówce, a później pewne zwycięstwo w pierwszej partii przy własnym serwisie Chorwata.

Początek drugiej partii, tak jak końcówka pierwszej, należał do niżej notowanego zawodnika, jednak z czasem rosły szanse Federera. Od połowy seta lepiej czytał grę rywala, dzięki czemu czekał na piłkę i wykorzystywał to raz po raz. Dobra gra Borny nie wystarczyła na „dowiezienie” prowadzenie i od stanu 4:2 przegrał 4 gemy z rzędu. W decydującej potyczce dwukrotnie na prowadzenie z przewagą „brejka” wychodził tenisista z Bałkanów, jednak nie był na tyle konsekwentny, by wykorzystać taki stan. W samej końcówce meczu Roger podkręcił tempo i wygrywając 3 gemy po kolei zamknął to świetne widowisko po świetnej grze w ostatnim gemie.

Dla Rogera Federera jest to już 17. zwycięstwo w tym sezonie w oficjalnych imprezach, a o kolejne powalczy w wielkim finale. Rywalem Szwajcara będzie Juan Martin Del Potro lub Milos Raonić.