Kasatkina i Osaka zagrają o tytuł BNP Paribas Open

Daria i Naomi weszły w piątek do finału rozgrywek z cyklu Premier Mandatory.

Jako pierwsze na kort w Indian Wells (suma nagród $7,972,535) wyszły w piątek Venus Williams [8] i Daria Kasatkina [20]. Partia otwierająca ten półfinał była festiwalem przełamań z obu stron. Jednego gema więcej przy podaniu rywalki wygrała reprezentantka gospodarzy.

Siedmiokrotna zwyciężczyni imprez wielkoszlemowych wykorzystała pierwszą piłkę setową i po 50 minutach zapisała tę partię na swoim koncie. W drugiej odsłonie górą była jednak młodsza o 17 lat Rosjanka. Po blisko dwugodzinnej batalii Daria doprowadziła do remisu w setach na po 1.

Decydująca partia była bardzo wyrównana. Obydwie tenisistki zacięcie walczyły o miejsce w finale BNP Paribas Open. Końcówka należała do Darii, która pokonała po raz drugi w karierze dużo bardziej utytułowaną Venus 4/6, 6/4, 7/5. Jest jej czwarty triumf nad zawodniczką, która ma swoim koncie wielkoszlemowy tytuł.

Teraz przeciwniczką Kasatkiny będzie jej rówieśniczka, Naomi Osaka. Japonka zapisała tego dnia na swoim koncie kolejną bardzo imponującą wygraną. 44. rakieta świata potrzebowała zaledwie 64 minut, żeby sprawnie rozprawić się z rozstawioną z numerem 1 Simoną Halep 6/3, 6/0.

Naomi i Daria zmierzą się ze sobą dopiero po raz pierwszy. Dla obydwu z nich będzie to pierwszy finał rozgrywek z cyklu Premier Mandatory. Rosjanka już teraz ma zapewnioną 11. lokatę w światowej klasyfikacji, a Japonka 26. Mecz tych pań zaplanowany jest na niedzielę na godzinę 20:00 czasu polskiego.